Плити для більярдних столів
Гра під назвою більярд – це недешеве задоволення, проте, багато людей її дуже люблять і не шкодують для свого хобі коштів.
Найважливішою частиною конструкції більярдного столу є рівна основа ігрової поверхні, яка не змінює свою геометрію в залежності від температури та вологості. Саме таким матеріалом є камінь, а саме – природний сланець. У більярдному світі його називають ардезія (ця назва почала використовуватися ще першими італійськими виробниками плит).
Важливим критерієм у якісній установці столу є хороша рівна підлога (щоб не вібрувала і не прогиналася), на яку встановлюється стіл.
З якого матеріалу обрати
Кам'яна плита – досить дорога частина конструкції, тому багато виробників у спробах зменшення ціни замислювалися над дешевшою альтернативою, яка могла б мати такі ж властивості. Які тільки матеріали не пробували: скло, текстоліт, бетон, мармур, граніт та інші – все одно виходить дорожче, або не відповідають якості. Тому на сьогоднішній день немає гідної альтернативи для продажу у природного сланцю!
Обладнання не є професійним, якщо на основі ігрового поля не використовується ардезія.
Правильна товщина плити для більярдного столу
Плити для більярдного столу відрізняються геометричними розмірами, а відповідно – площею, товщиною та вирізами для луз. Оскільки у світі вже встановилися певні стандарти розмірів, то українські виробники використовували існуючі. Наприклад, у 12ф столах для піраміди використовуються снукерні плити, завтовшки 45мм.
Як вибрати якісну плиту для більярду
Вибрати якісну плиту для столу – це найважче питання, навіть для професіонала. Купити його у звичайному магазині ви не зможете, так чи інакше ви використовуватимете інтернет. Через те, що остаточний вердикт можна винести лише після того, як плита укладена на раму, а виріб цей досить громіздкий і має велику вагу, то при покупці визначити якість поверхні практично неможливо. Вихід один – довіряти більярдним брендам із гарною репутацією. Те, що ви можете проконтролювати при покупці – це те, що плита не розшарована та цілісність кутів (це все можна визначити візуально).
Важливий момент – кожна плита має комплектуватись набором унікальних болтів та шайб. Різьблення у них дюймове, а не метричне, тому ви не зможете просто піти в магазин і купити їм заміну. Кожен болт повинен добре вкручуватись у свою бонку (вклеєну в камінь). Їхня кількість залежить від розміру плити.
Відповідно, якщо ви хочете купити плиту і запитуєте скільки коштує вона, ви повинні враховувати, що до цієї вартості потрібно додати доставку та занесення плити в приміщення, що може становити пристойну добавку до вартості виробу.